was successfully added to your cart.
Monthly Archives

Mayıs 2017

Aromatik Polyurea

By | Ürünler | No Comments

Aromatik Polyurea ise, hammadde diizosiyanat ve polyamin içerisinde aromatik polimerler olanlardır. Aromatik Polyurealar spektroskopik terst dayanımları düşük. Bu durumda güneşe ve ışığa maruz kaldığında renk değişimi oluşmaktadır.

Poliüretan Enjeksiyon

By | Ürünler | No Comments
Poliüretan Enjeksiyon

İçeriden su yalıtımının sağlanması için kullanılan ürün ve uygulama tekniğidir.

Tüm binalarda dışarıdan gelmesi muhtemel olan su sızıntılarının önlenmesi gereklidir ve izolasyon yapılırken fiyat avantajının olması şarttır. Poliüretan enjeksiyonla uygun fiyatlı ve güvenli bir yalıtım yapılabilmektedir. Betonarme yapılardaki küçük bir çatlaktan su veya benzeri sıvılar gelebilmektedir. Böyle bir sorunla karşı karşıya kalmamak için çatlak olan bölüm, poliüretan esaslı reçinelerle doldurulmaktadır. Çaklak kısma özel bir aparatla uygulaan poliüretan, sıvı ile temas ettiğinde hacminin 30 katı şişmektedir. Bu sayede çatlak ya da betondaki gözeneklerin içerisindeki su yolunun tam anlamıyla tıkanması söz konusudur. Poliüretan esaslı olan bu ürün suyla birlikte reaksiyona girmektedir. Ürün, iki bileşenli olarak geliştirilmiştir. İçeriğinde solvent barındırmamaktadır. poliüretan uygulandığında betonun içinde kalıcı bir izolasyon oluşturmaktadır. Bu izolasyon, suyun betonun diğer kısmına geçmesini önlemektedir. Köpük haline gelen poliüretan esnek bir yapıdadır. Özellikle hareketli olan kısımlardaki çatlakların yalıtımında kullanılmaktadır.

Poliüretan enjeksiyon uygulandığında  10-30 dk arasında bir reaksiyon süresi vardır. Ürünün tamamen şişme süresi ise yaklaşık olarak bir saattir. Köpüğün yaklaşık iki saat sonrada yapışkanlığı bitmektedir. Bu izolasyon malzemesi, su depoları, yüzme havuzları, asansör kuyuları, tünel ve yer altı depoları ile bodrumların yalıtımında kullanılmaktadır. Poliüretan enjeksiyonla betonun içindeki boşluklar ve çatlaklar tam anlamıyla doldurulmaktadır. Böylece yanının ömrü de uzamaktadır. Bu malzeme betonlardaki tüm çatlakları kapatmakta, korozyona neden olan rutubet önlenmektedir. Enjeksiyon malzemesinin çatlakları kapatma özelliği bulunmaktadır ve özellikle hareketli kısımlarda bulunan çatlaklar üzerinde kullanılmaktadır.

poliüretan enjeksiyonun özellikle esnek onarımlar için yapılası söz konusudur. Yapılan işlemde her iki çatlak kenar birleştirilmekte ve esneklik kazandırılmaktadır. Suyla temas eder etmez köpük haline gelenpoliüretan enjeksiyon, sıfırın altında olan ısılarda bile yüksek esneklik özelliğini korumaktadır. Hem kuru hem de ıslak zeminlerde uygulanan poliüretanın içeriğinde solvent vardır. Solvent, çevreye zarar vermemektedir. Poliüretan enjeksiyonun uygulanması için enjeksiyon makinesi kullanılmaktadır ve bu makine yüksek basınç yaratmaktadır. Uygulama öncesinde suyun olduğu beton yüzeylerin belirlenmesi gereklidir. Firmamız, bu işlemi gelişmiş cihazlarla ve uzman personeli ile kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Epoksi Boya

By | Ürünler | No Comments

Epoksi Boya

Epoksi reçineler, boya ve yapıştırıcı olarak kullanılan ayrıca zemin kaplamalar da tercih edilen, mekanik dayanımı yüksek, asitlere karşı dirençli su geçirimsiz bir üründür. Epoksi’nin o kadar çok çeşidi boyalar, yapıştırıcılar, güçlendirme reçineleri, zemin kaplama ürünleri, 3 boyutlu çeşitleri ile sınırsız oranda ürün sayabiliriz.

Epoksi Boya

Epoksi Yapıştırıcı

Epoksi Kaplama

Polyurea Sprey

By | Ürünler | No Comments

Polyurea Sprey

Polyurea Sprey, diğer likit yalıtım teknolojilerine göre iki bileşen ( diizosiyanat  polyetheramin) kimyasalların yüksek basınçlı hidrolik makineler ile, 70-80 derece sıcaklıkta yerinde sprey tabanca ile püskürtülerek elde edilir.

Neden Sprey Kaplama Olarak Uygulanır?

Polyurea sıvı bir kimyasal moleküllerden elde edilen polimer teknolojisi olması sayesinde, su yalıtımlarının en büyük problemlerinden biri olan ek yerli su izolasyonlarına, sprey uygulanması sayesinde çığır açan bir çözüm olmuştur.

Beraberinde, Ülkemizde ve dünya da gelişen yüksek teknolojisi endüstri ve yapıların üretim kapasitelerinin artması amacıyla sprey sistemli boya imalatları da gelişmeye başlamış ve ileri teknoloji çözümler elde edilmeye başlanmıştır.

Bu nedenle arttan endüstriyel alanların çözümleri için, sprey teknolojili boya ve izolasyonlar en ileri çözümler üretmeyi hedeflemektedir.

Sprey Polyurea, işte tamda bu nokta da hızlı ve daha verimli izolasyon imalatları elde edilmesini sağlayarak müşterilerin sorunlarının önüne geçerek olumlu başarılar elde etmeye devam etmektedir.

Neden Polyurea

  1. Sprey tabancanın son çıkış noktasında iki kimyasalın çarpışması sonucu reaktive olarak polyurea sprey şeklinde püskürtülerek elde edilir.
  2. Sprey Polyurea, daha çok yalıtım ve kaplama amaçlı korozyon ve izolasyon sorunlarına alternetif olarak geliştirilmiş bir teknoloji.
  3. Sprey teknolojisinin, günümüzde boya ve sıvı izolasyon ürünlerinin hızlı ve daha verimli uygulamaların elde edilmesi amacıyla.