Araç Kaplama

Polyurea ile kamyon kasaları, kamyonet kasaları ve benzeri taşımacılık alanında kullanılan araçların kaplamaları yapılabilmektedir.

Taşımacılık sektörü ister kamyon olsun, ister kamyonet benzeri araçların tümünde aşınma dayanımı gereksinimi duyulmaktadır.

Araçların kasaları bu nedenle korunması ve kaplanması gerekmektedir, polyurea kaplama keşfedilmeden önce bir çok yöntem ile çözümler bulunmaya çalışılmış ancak uzun süreli başarılı olunamamıştır.

Polyurea araç kasalarında ve zeminlerinde kullanılan sorunsuz bir kaplama türüdür. 200 devirde aşınma test sonuçları karbon ve çelikten daha az olduğu belirlenmiştir.

Polyurea kasaların kaplanması sonrası aşınma ve dayanımı arttırmakla kalmaz kamyon damperlerin metal direncini arttırmaktadır.

Taşıma sektöründe ayrıca ağırlık önemli olduğundan polyurea kaplama metre kareye bir kaç kg ağırlık ile bu sorunu çözmektedir.

%

Aşınmaz

Polyurea

200 devirde aşınma test sonuçları karbon ve çelikten daha az olduğu belirlenmiştir.

Kamyon
Kasa Kaplama

Kamyon kasa ve damperli ağır yük taşıtlarının başlıca problemlerini çözebilen mucizevi kaplama sistemidir.

Kamyonet
Kasa Kaplama

Kamyonet ve pikap araçlar şehir içi hafif taşımacılık alanında kullanılan araçlar arasında yer almaktadır. Polyurea bu tip araçların kasalarının kaplanmasında en iyi çözüm olmuştur.

Gemi ve Tekne
Kaplama

Deniz yolu taşımacılığında son yıllarda hızlı şekilde talep gören Polyurea, gemi ve tekne gibi taşıtların dış ve iç kaplamalarında kullanılmaktadır.

Panelvan
İç Kaplama

Panelvan araçlar şehir içi taşımacılıkta kullanılan zemin ve içlerinin aşınma ve korunması son derece önemlidir. Polyurea bu amaçla da kullanılmaktadır.

Araç Dış
Kaplama

Araç dış  kaportalarına daha dayanıklı hale getirilmesi amacıyla Polyurea kaplama yapılabilir. Bu sayede kaportalar darbelere karşı daha dayanıklı hale gelmektedir.

Zırh ve AraçlarınınKaplaması

Polyurea o kadar kuvvetli darbe dayanımı var ki zırhlı araçların kaplanmasında kullanılmaya başlanmıştır.