Otopark Zemin Kaplama

İster açık otopark olsun, ister kapalı otopark Polyurea zeminlerde son derece dayanıklı uzun yıllar zeminleri koruyan bir üründür.

Otopark zemin kaplama, sistem olarak dayanımı yüksek beton ve şap uygulamaları üzerinde yoğun trafik alanları olarak planlanır.

Otoparklarda zeminler araç trafiğine aşınma dayanımının yüksek olması gerekirken zemin sisteminin doğru planlanması gerekmektedir.

Otoparklar zeminlerde darbe dayanımı yüksek olması gerektiği için sertleştirilmiş betonlar kullanılarak çözüm aranmaktadır. Ancak bu kalıcı bir çözüm değildir.
Genel olarak avrupa ülkelerinde daha çok uygulanan sistem, mevcut zemin sistemlerini şaşırtan bir teknoloji olarak uygulanmaya başlanmıştır. Polyurea otopark zemin kaplamalarında yeni bir teknolojidir.

Polyurea kaplama ile istenilen kaymazlık derecesi elde edilirken, yüzeyler araçtan akabilecek, yağmur ve kar suyu ile benzin ve yağlara karşı geçirimsiz kalır ve kimyasallara karşı dayanım sağlar.

Bu şekilde yapılacak polyurea kaplama sayesinde otopark betonlarına çok az miktarda yük bindirilerek betonların kimyasal atıklara karşı korunması sağlanmış olur.

Zeminde yapılan polyurea kaplamanın gelen ışığı reflekte etme özelliğinde taşıması içerideki ortam ışığından tasarruf edilmesini sağlar.

Polyurea ister açık ister kapalı otopark olsun kaplama olarak uygulanabilir tek sistemdir.

Açık alanlarda UV dayanımı en yüksek tek kaplama özelliği taşırken ayrıca su yalıtımı avantajı sağlar.

%
Aşınmaz

Polyurea 

Zeminlerde uygulanan Polyurea kimyasallara karşı dayanıklı ve aşınmaz bir özelliğe sahiptir.

Polyurea Otoparklarda Dayanımı

Polyurea Aşınmaz

Otoparklar sürekli hareket halinde olan alanlardır. Polyurea Epoksi’ye alternatif olarak uygulanabilen en iyi üründür. Aşınma dayanımı yüksektir.

Kimyasallara Dayanıklıdır

Otoparklarda genel olarak akaryakıt benzeri kimyasal maddelere karşı dayanıklı ve temizliği kolay bir üründür.