Poliüretan Enjeksiyon

Düşük fiskoziteli poliüretan solventsiz özelliği sayesinde negatif yönden gelen yer altı sularının kesilmesinde kullanılan en iyi yöntemdir.

Poliüretan, çatlak ve kılcal damarların su izolasyonu için mükemmel su yalıtım ürünüdür. Poliüretan sıvı yapılı enjeksiyon malzemesi olup su ve oksijen ile zaman içerisinde reaksiyona girer, bu süreçte poliüretan reaksiyonu aşamasında şişer ve boşluklarda zaman içerisinde ilerleyerek tıkama görevinin yapar.

Nasıl Uygulanır

Poliüretan Enjeksiyon yeraltı su izolasyonu için kullanılmakta olan bir yöntemdir. Poliüretan duvar, beton, beton tabya içerisinde oluşan kılcal çatlaklar ve dilatasyonlara kimyasalın enjeksiyon yöntemi ile ortalama 250 bar basınçla dübel deliklerinden basılarak doldurulması sağlanır.

Poliüretan Enjeksiyon, duvar ve çatlaklara 45 derece ile açılan delikler yardımı ile kılcal damarlar tespit edilir, dübellerin başına takılan nozullardan içerisine basınçlı olarak dolgu yapılır.

Poliüretan basınçlı olarak enjekte edildiği için en ince çatlakları bile doldurarak suyun negatif yönden gelmesine engel olur.

Poliüretan suyun geldiği alanları doldurur ve çatlak ve boşluklar içerisinde şişerek su izolasyonu sağlar.

Poliüretan Enjeksiyon Ürün Videoları