Poliüretan Enjeksiyon

Düşük fiskoziteli poliüretan solventsiz özelliği sayesinde negatif yönden gelen yer altı sularının kesilmesinde kullanılan en iyi yöntemdir.

Poliüretan enjeksiyon reçinesi, çatlak ve kılcal damarların su izolasyonu amacıyla geliştirilmiş mükemmel bir üründür. Poliüretan MDI izosiyanatlardan formüle edilen sıvı yapılı enjeksiyon malzemesi olup, su ve oksijen ile zaman içerisinde reaksiyona girer, bu süreçte poliüretan reaksiyonu aşamasında şişer ve boşluklarda zaman içerisinde ilerleyerek tıkama görevinin yapar.

Dünya’da PUR Enjeksiyon olarak adlandırılan poliüretan enjeksiyon kimyasaları iki bileşenli ve tek bileşenli çeşitleriyle ürün çeşitleri bulunmaktadır. Daha çok alt yapı inşaat işlerinde su izolasyonu, güçlendirme ve onarım amacıyla kullanılmaktadır.

Nasıl Uygulanır?

Poliüretan Enjeksiyon yeraltı su izolasyonu için kullanılmakta olan bir yöntemdir. Poliüretan duvar, beton, beton tabya içerisinde oluşan kılcal çatlaklar ve dilatasyonlara kimyasalın enjeksiyon yöntemi ile ortalama 250 bar basınçla dübel deliklerinden basılarak doldurulması sağlanır.

Poliüretan Enjeksiyon, duvar ve çatlaklara 45 derece ile açılan delikler yardımı ile kılcal damarlar tespit edilir, dübellerin başına takılan nozullardan içerisine basınçlı olarak dolgu yapılır.

Poliüretan basınçlı olarak enjekte edildiği için en ince çatlakları bile doldurarak suyun negatif yönden gelmesine engel olur.

Poliüretan suyun geldiği alanları doldurur ve çatlak ve boşluklar içerisinde şişerek su izolasyonu sağlar.

Kullanım Alanları:

İnşaatlarda, Baraj gövdeleri, su tünelleri, maden ocakları, metro ve tünel hatları, santraller, arıtma havuzları başlıca kullanım alanlarıdır.

Ürün Çeşitleri:

1K PUR 220 Rijit Poliüretan Enjeksiyon Kimyasalı

1K PUR 221 Flex Poliüretan Enjeksiyon Kimyasalı

2K PUR 222 Silikat Bazlı Enjeksiyon Kimyasalı

2K PUR 223 Poliüretan Bazlı Enjeksiyon Kimyasalı

Poliüretan Enjeksiyon Ürün Videoları