Poliüretan Uv Boya

Alifatik Poliüretan güneşten gelen ve insan sağlığına zararlı olan ultraviyole ışınları önleyen boyadır.

Poliüretan UV boya, güneşten gelen ve insan sağlığına zararlı olan ultraviyole ışınları önleyen boyadır. İki bileşenli olan bu boyalar, alifatik poliüretan esaslıdır. İç ve dış mekanlar için ideal olan bu boya, beton ve metal yüzeylere uygulanabilmektedir. UV dayanımı yüksek olan poliüretan UV boyalar, parlak veya mat görünümlü bir yüzey elde edilmesini sağlamaktadır. Kendinden yayılan son kat boya olan poliüretan UV boyalar, teras, balkon ve ıslak zeminlerde, beton ya da metal yüzeylerde, poliüretan, poliürea ve epoksi kaplanmış yüzeylerde, son kat kaplama olarak binaların dış yüzeylerinde, açık ve ve kapalı yüzme havuzlarında uygulanabilmektedir. Bu boyanın sayısız avantajı vardır. Dış ortam koşullarına yüksek oranda dayanıklılığı bulunan bu boyaların en büyük özelliği de UV ışınlarından etkilenmemesidir.
Poliüretan Boya Kullanım Alanları
Poliüretan UV boya, uygulanan yüzeyi güneşten ve yağmurdan korumaktadır. Bu sayede yüzeyin aşınması önlenmiş olmaktadır. Yatay ve dikey her tür yüzeye uygulanabilen Poliüretan UV boyalar, çatlak ve zemin kusurlarıyla bağlantı noktalarını örtmekte, böylece pürüzsüz bir katman elde edilmesini sağlamaktadır. Teras, balkon ve tüm ıslak zeminler için en uygun boya olan Poliüretan UV boyalar, kolay temizlenmekte, çabuk kurumakta, tozlanmaya karşı dayanıklıdır. Yani hemen tozlanma yapmamaktadır. Uzun ömürlü olan bu boyalar, esnekliğini kaybetmemekte, renk değiştirmemektedir. Bu boyalar, çizilmeye ve aşınmaya karşı dirençlidir. Bu boya uygulanırken öncelikle yüzeyin kir ve yağdan arındırılmış olması gereklidir. Betonun nem oranının da yüzde 4’üa geçmemiş olması önemlidir. Yüzeyler sağlam değilse boşluklar doldurulmalı, sonrasında astar malzemesi uygulanmalıdır. Poliüretan işleminin tamamlanmasının ardından son kat uygulaması yapılmalıdır.
Poliüretan Boya Uygulama
Poliüretan UV boya; rulo, fırça veya püskürtme yolu ile uygulanmaktadır. Boyanın tamamı 40 dakika içinde kullanılmalıdır. Boyanın iki kat sürülmesi yeterli olmaktadır. Hava koşullarına göre birinci katın uygulanmasından yaklaşık 2 saat sonra ikinci kat boya sürülmelidir. İkinci kat uygulamanın süresi önemlidir. Belirli süre beklenmeden ikinci kat uygulaması yapılırsa katlar arasındaki yapışkanlık zayıf olmaktadır ve bu nedenle soyulma görülmesi kaçınılmazdır. Firmamız, uzman personeli ile tüm boya işlemlerini kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir. Müşteri memnuniyeti vazgeçilmez ilkedir.
Fiyat İste