Su Yalıtımı

Su Yalıtımı

Su Yalıtımı, yapılar ve nesnelerin doğaya karşı su geçirmezlik sağlamak amacıyla böylece sudan dolayı oluşacak etkileri ortadan kaldırmak amacıyla koruma oluşturarak ürünler ve yapıların yüzey izolasyonunun sağlanmasıdır.

Su Yalıtımı, daha çok dış etkilerden korunmak amacıyla kullanılan yapı ve nesnelerin yüzeylerini korumak ve kullanım ömrünü arttırmak amacıyla kullanılmaktadır. Su Yalıtımı’nda başlıca amaçlar, doğaya karşı açıkta kalacak yapıların dış yüzeylerinin korunmasıdır. Su yalıtımı amacına uygun yapıldığı sürece böylelikle doğaya karşı yapıların ve nesnelerin ömrünü uzatmaktadır.

Yapılarda başlıca Su Yalıtımı ürünleri Membran, Bitimen membranlar, Sürme akrilik membranlar, Poliüretan izolasyon ürünleri, Polyurea su yalıtım ürünleri, Epdm membran, Termoplastik izolasyon kavçukları ve Epoksi kaplamalardır.

Su İzolasyonu yapılması gerektiren alanların başında yaşam mahalleri gelmektedir. Su yalıtımı uygulaması için ayrıca Çatılar, Teras, Havuz, Dış cepheler ve zemin kaplamaları temel ihtiyaç alanladır.

Scroll to Top